שתפו בפייסבוק

צייצו בטוויטר

19058 חברים במועדון הקוסמים

משחקים ואינטרקטיב

טבעת מוביוס

מי זה מוביוס, ולמה הוא לבש טבעות?

טבעת מוביוס

זה קסם מטורף ומפליא כל קהל שמבצעים רק עם לולאת נייר ומספריים. לקהל מסבירים שאנחנו מתכוונים לגזור את הלולאה הרחבה לשתיים ולקבל שתי לולאות מחוברות, אבל זה לא בדיוק מה שקורה.. אתה תראה מבולבל כשהלולאה תיפרד לשתי לולאות, אחר כך, כשתנסה לגזור את אחת הלולאות והיא תהפוך ללולאה אחת גדולה גם הקהל יציע את עזרתו, ורק בסוף מה שהצהרת עליו בפתיחת הקסם יצליח.

הכנה מוקדמת:

מומלץ להשתמש בנייר של קופה רושמת באורך של כמטר. אם אין נייר כזה בנמצא כדאי להשתמש בנייר עיתון באורך של פחות או יותר מטר, גזור לרוחב של עשרה סנטימטרים. במהלך ההכנה תזדקק גם לדבק פשוט.
1. בקצה אחד של הסרט גזור חתך אורכי לעומק של 10 ס"מ, כך שבקצה הרצועה הגדולה יווצרו שתי רצועות קטנות באורך של עשרה ס"מ וברוחב של 5 ס"מ. בקצה השני גזור חתך אורכי בעומק של 5 ס"מ.
2. הדבק את שני הצדדים יחד ללולאה בצורה כזו:
את אחד הקצוות הארוכים (באורך 10 ס"מ) סובב בחצי סיבוב סביב הקצה הקצר התואם אותו, והדבק אותם יחד. את זוג הקצוות השני לפף בסיבוב מלא אחד סביב בשני והדבק אותם, כמו שמתואר בקטע הוידאו המצורף ותן לדבק להתייבש.

על הבמה:

1. הצג לקהל את הלולאה שיצרת (הסתר את הסיבובים והגזירה שהכנת מראש) והסבר שאתה מתכוון לחצות את הלולאה ולקבל שתי לולאות מחוברות יחד כשרשרת.
2. גזור את הלולאה לאורך כך שנוצרות שתי לולאות (אחת סגורה בחצי סיבוב והשניה בסיבוב מלא) והצג אותן לקהל. כאן תוכל להראות מבולבל, מופתע או נבוך בצורה מוקיונית.
3. גזור את הלולאה עם חצי הסיבוב באותה צורה, ותווצר לך לולאה אחת ארוכה. הצג גם אותה לקהל תוך מלמול דברי התנצלות ותדהמה. ניתן להאשים את המספריים שמחבלות בקסם או כל אביזר אחר.
4. את הלולאה עם הסיבוב השלם תגזור גם כן לאורך, אבל לא עד הסוף, רק עד אזור ההדבקה שיוצרת סיבוב שלם. בגזירה כזו יווצרו שתי לולאות מחוברות יחד כשרשרת. עכשיו אפשר להאנח בהקלה שהקסם הצליח...

מי זה מוביוס, ולמה הוא לבש טבעות?

מוביוס היה מתמטיקאי שגילה ב-1858 שללולאה שסגורה בחצי סיבוב, כמו זו שהשתמשנו בה, יש רק צד אחד שמשמש גם כפנים וגם כחוץ. אם תעביר את האצבע לאורך הטבעת תראה שבתחילה האצבע שלך תהיה בחוץ, אחר כך בפנים, בחוץ וחוזר חלילה. ללולאה כזו קוראים טבעת מוביוס.

התראה
חדשות האתר
וידאו חשף: הקוסם לא ביצע מעשה מגונה בילדה
סרט וידאו שצילם אביה של ילדה, ואמור היה להוכיח כי בוצע בה מעשה מגונה על ידי קוסם שהופיע בפניה, גרם לשופט להחליט כי לא ביצע את המיוחס לו, לכאורה. שופט בית משפט המחוזי בתל אביב, ציון קאפח, קבע היום (א') כי הסרטון "מכרסם באופן משמעותי ביותר ואף בלשון המעטה באירוע בו נטען המעשה המגונה עד כדי איון האירוע לחלוטין".
קורס חדש בקורס קסמים מקצועי
זיגי הקוסם, אלוף ישראל לשנת 2012 מלמד קסמים באתר מועדון הקוסמים. לפרטים נוספים לחץ כאן
מחירים חדשים בחנות קסמים של האתר
הורדנו את המחירים של המוצרים, היכנסו לחנות הקסמים ותופתעו בעצמכם.
מועדון הקסמים הישראלי
האתר נפתח מחדש!!!
ללא תשלום - ללא תשלום 
עזרו לנו לפרסם את האתר ברשת החברתית שלכם
כתבות קסמים

מתענינים בקסמים?
למגוון כתבות בנושא קסמים לחץ כאן.

יניב לוי הקוסם

לחצו כאן לאתר הבית של יניב הקוסם.