שתפו בפייסבוק

צייצו בטוויטר

19097 חברים במועדון הקוסמים

משחקים ואינטרקטיב

איפה לומדים קסמים?

תתחילו ללמוד וללמוד קסמים מטורפים ומדליקים מכל סוג

איפה לומדים קסמים?
מאת: יניב לוי

קסמים מטבעם הם נושא סודי במיוחד – קסם מוצלח הוא קסם שקשה מאוד להבין איך הוא פועל. הקוסמים שתשאלו איך הם מבצעים את הקסמים שלהם לא יסכימו לגלות ורק יחייכו חיוך קטן ומסתורי. בכל זאת יש מגוון של מקורות מהם ניתן ללמוד קסמים, קראו כאן מה בדיוק האופציות ומה היתרונות והחסרונות של כל מקור ללימוד קסמים ותתחילו ללמוד וללמוד קסמים מטורפים ומדליקים מכל סוג.

ספרים. כיום ישנם מספר ספרי קסמים בעברית, אותם ניתן לרכוש בכל חנויות הספרים. רוב ספרי הקסמים מלמדים דיי הרבה קסמים, ואני בעצמי למדתי כמה וכמה קסמים מתוך אותם ספרים. בהופעות שלי היום, אני עדיין משתמש בחלק מהקסמים שלמדתי מהספרים בעברית. ישנם קוסמים רבים אשר מציגים את מה שספרי הלימוד מלמדים, אך אופן הצגת הקסם מסיחה את דעתנו ולא נותנת לנו לגלות שבעצם מדובר באותו הקסם. הבעיה בספרים אלו היא שקשה מאוד להבין את ביצוע הקסם עצמו. מדובר בתנועות ידיים אשר לא מוכרות לנו כלל, וההסבר לא תמיד מובן. ישנם מספר ספרי קסמים אשר מגיעים עם קלטת DVD ובה הסבר מפורט של הקסם. ספרים אלו מומלצים ביותר, אך קשה להשיגם. הספר המומלץ ביותר הוא ספר שנקרא "זה כל הקסם" - בספר מספר רב של קסמים אשר הפתיעו גם אותי. רכשו את אחד מהספרים בחנויות הקסמים והתרכזו רק בחמשה קסמים שאתם מבינים מהספר. התחילו להתאמן, ונסו להציגם על הצד הטוב ביותר. זכרו, עדיף להציג חמישה קסמים בצורה מושלמת, מאשר מאה קסמים שבטעות תחשפו את סודם בזמן ההצגה.

קלטות וידאו ו-DVD. קלטות וידאו הן הדרך הטובה ביותר ללמוד קסמים. רוב הקלטות דוברות את השפה האנגלית, ולכן ניתן לרכוש את הקלטות בחנויות האינטרנט מחו"ל (בשביל זה תצטרכו כרטיס ויזה בינלאומי). רוב הקסמים הנלמדים בקלטות אינם מצריכים חומרים יקרים או אביזרים, אך דורשים הרבה אימון ומיומנות. קלטות וידאו של קוסמים מוכרים מחו"ל ממש יקרות, אך התמורה משתלמת אם אתם מתכוונים להופיע עם הקסמים. בקלטות וידאו מלמדים את כל סוגי הקסמים: שליפות יונים, מניפולציות בקלפים, טלפתיה, קריאת מחשבות ועוד עשרות תחומים מעניינים. מומלץ מאוד.

אתרי אינטרנט. מאז שנכנס האינטרנט לשוק הביתי, יכול כל אדם לדעת בדיוק מה קורה בצד השני בעולם, וכך גם בעולם הקסמים. ישנם הרבה אתרים שעוסקים בקסמים, כולם באנגלית. ברוב אתרי האינטרנט בנושא ניתן לרכוש בעיקר ציוד לקוסמים, ואתרים אחדים אף מלמדים קסמים, וגם הם בדר"כ בתשלום .

שיעורים פרטיים. ניתן לקחת שיעורים פרטיים מקוסמים מקצועיים, ומחיר כל שיעור נע בין 200 ל-300 ש"ח. בכל שיעור מלמד הקוסם 5-7 קסמים מקצועיים ביותר. שימו לב לקחת שיעור מקוסם שעוסק בתחום שאתם רוצים ללמוד: אם תבקשו שיעור בקלפים מקוסם שעוסק בעיקר ביונים, השיעור לא יהיה כ"כ אפקטיבי ומועיל. בקשו מן הקוסם שיספק לכם את כל האביזרים הדרושים איתם אתם מציגים את הקסמים, אחרת תצטרכו לקנות בנפרד מה שיעלה לכם הון. כל מה שאתם לומדים בשיעור, חייב להירשם במחברת, אחרת תשכחו אותו כבר ברגע שתגיעו הביתה. טיפ נוסף: אם יש לכם מצלמת וידאו, מומלץ לצלם את אופן הצגת הקסם ואפילו את סוד הקסם, כך תוכלו להיזכר בו תמיד מחדש ואפילו לראות אותו בסלואו מושן (הילוך איטי).

חוגים. יש מספר בתי ספר יסודיים אשר מציעים חוגי קסמים. רוב החוגים מועברים ע"י מדריכים או סטודנטים שמעולם לא הופיעו כקוסמים, ולכן בחוגים אלו מלמדים המדריכים קסמים פשוטים ביותר אשר מתאימים לילדים בגילאי 6-7. אם מתקיים אצלכם בבית הספר חוג המועבר ע"י קוסם מקצועי, מומלץ מאוד להירשם לחוג בהקדם האפשרי.

לשמש כעוזר קוסם. הרבה קוסמים בארץ החליטו ללמוד קסמים, אבל לא ידעו איפה אפשר ללמוד. בעשור הקודם לא היה אינטרנט, לא היה DVD, ולא ידעו מה קורה מעבר לים. לכן, הם שימשו כעוזר קוסם ועזרו לו לבצע את פעלוליו, וכך החלו ללמוד את כל הסודות הכמוסים ביותר של עולם הקסמים. לאט הם החלו לפתח (ולפעמים להעתיק) כל מיני קסמים משלהם, וכשהגיעו לגיל המתאים, החלו לבנות מופע קסמים עצמאי. אם אתם רוצים לדעת איך לשלוף יונה או איך לחתוך בחורה, זו הדרך הטובה ביותר לגלות.

טלוויזיה. אני מאמין שלכולכם יש טלוויזיה בבית, כשיוצא לכם לראות קוסם בטלוויזיה, מיד הקליטו אותו במכשיר הוידיאו, צפו בקסם מספר פעמים, ונסו להבין מה הקוסם עשה כדי שהקסם יעבוד. ברוב המקרים מתגלה הטריק או זריזות הידיים מאחורי הקסם - נסו גם אתם ואולי תלמדו קסמים חדשים מהטלוויזיה.

שמרו את סוד הקסם. הכי חשוב זה לשמור שהסוד לא ייחשף בזמן הצגת הקסם. במידה שהסוד נחשף הקסם "נשרף", לכן חשוב מאוד להתאמן טוב לפני הצגת הקסם לקהל. דבר שני, אני ממליץ לא להציג את הקסם יותר מפעם אחת על אותו מתנדב, כיוון שהקהל יודע כבר למה לצפות יהיה לו יותר קל לחשוף את סוד הקסם. יש להציג את הקסם קדימה בלבד, ואם יש קהל מסביבכם תבקשו ממנו לעמוד מולכם ולא מאחוריכם, דבר שיקל עליכם בביצוע הקסם ושמירת הסוד. שימו לב שקוסם טוב לעולם לא מגלה את קסמיו! כשיבקשו מכם לגלות את סוד הקסם, אמרו בחיוך שגם אתם לא יודעים איך הקסם עבד, ושזהו פשוט קסם אמיתי!

אם כך, מהן האופציות שלנו? הדרכים הישנות והטובות – לקרוא על קסמים בספרים (למרות שלפעמים קשה להבין את הקסמים במדיה הזו), לשמש כעוזר קוסם וללמוד ממנו, להשתתף באחד החוגים האיכותיים הבודדים לקסמים או ללמוד קסמים בשיעורים פרטיים (יקר אבל אפקטיבי). והדרכים החדשניות – להקליט קוסמים מהטלוויזיה ולצפות בקסם שוב ושוב עד שסודו יתפצח, לקנות קלטות וידאו וDVD- (גם באנגלית וגם יקר, אבל ההדגמות עוזרות מאוד ללמוד), או לגלוש באתרי האינטרנט לקוסמות, גם שם לימוד הקסמים הוא בדרך כלל בתשלום. בחרו את הדרך המתאימה לכם ביותר, וצאו לדרך!

התראה
חדשות האתר
וידאו חשף: הקוסם לא ביצע מעשה מגונה בילדה
סרט וידאו שצילם אביה של ילדה, ואמור היה להוכיח כי בוצע בה מעשה מגונה על ידי קוסם שהופיע בפניה, גרם לשופט להחליט כי לא ביצע את המיוחס לו, לכאורה. שופט בית משפט המחוזי בתל אביב, ציון קאפח, קבע היום (א') כי הסרטון "מכרסם באופן משמעותי ביותר ואף בלשון המעטה באירוע בו נטען המעשה המגונה עד כדי איון האירוע לחלוטין".
קורס חדש בקורס קסמים מקצועי
זיגי הקוסם, אלוף ישראל לשנת 2012 מלמד קסמים באתר מועדון הקוסמים. לפרטים נוספים לחץ כאן
מחירים חדשים בחנות קסמים של האתר
הורדנו את המחירים של המוצרים, היכנסו לחנות הקסמים ותופתעו בעצמכם.
מועדון הקסמים הישראלי
האתר נפתח מחדש!!!
ללא תשלום - ללא תשלום 
עזרו לנו לפרסם את האתר ברשת החברתית שלכם
כתבות קסמים

מתענינים בקסמים?
למגוון כתבות בנושא קסמים לחץ כאן.

יניב לוי הקוסם

לחצו כאן לאתר הבית של יניב הקוסם.